11 Ağustos Aslan Burcunda Güneş Tutulması

Merhabalar Dostlarım,
11 ağustos cumartesi saat 12:58 de Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşecektir. Ankara üzerinden bakabileceğimiz haritada yükselen Akrep vurgusu dolayısıyla manüplatif durumlar, arka planda gerçekleşen durumlar, bankacılık, sigorta konuları ön plana taşınacaktır. Güneş tutulması haritada, Mc ile birleştiği ve yöneticisi olan burçta gerçekleştiği için çok güçlü etkiler gösterecektir. Tutulma ile kare açı yapan Jüpiter, tutulmaya ait konuları özellikle olumsuz şekilde büyütmektedir. Mc ve Aslan konuları açısından bakarsak; yönetim, idare, statü, ün, sahne konuları yeniay sebebiyle büyüyecektir. Özellikle sabit burçlarda gezegenleri olanlar tutulmada en çok etkileri alacaklardır.
Güneş tutulması ile birleşen Pallas ise bize çok özel mesajlar vermektedir. Pallas’ın temsil ettiği değerler itibariyle kadın figürleri önemli hale getirmektedir ve gerçekte kazanılan savaşların zeka,strateji nedenli olduğunu göstermektedir. Aslan’da 18 derecede gerçekleşecek tutulma yaptığı açılar sebepli, Oğlak Pluton ve Balık Neptün ile yod kalıbı ile birbirine bağlanmıştır. Bu kalıp aslında “Tanrının parmağı” olarak da biliniyor. Özellikle herhangi bir şekilde çözüm seçenekleri, potansiyelleri olmayan zamanlarda gerçekleşen ilahi müdaheleler olarak açıklayabilirim sanırım… Pluton Oğlak değerleri açısından bakarsak; sakin,çalışkan,planlı,sabırlı olmayı öğreneceğiz. Sağlam basmak, aza kanaat etmek, sadeleşmek, somut değerler üretmek önemli olacaktır ve mutlaka bu değerlerle dönüşeceğiz. Diğer taraftan, Balık burcunda Neptün merhametli,vicdanlı,yaratıcı olmayı, manevi değerlerimizi daha yüksek erdemlerle buluşturmayı öğütlüyor. Bu konularda var olan düşük değerler ise zaman içinde sorgulanma ve erime şeklinde değişimler yaratabilir. Puton ve Neptün açıları ile, ana odakta Tutulmayı ve Pallas kavuşumunu da alarak; zeka, barış, strateji, yaratıcılık, sanat, eril-dişi dengesi, kendini yönetmek, kendini adam etmek tutulma harita mesajı olarak çok önemli görünmektedir.
Tüm tutulmalar, kadersel başlangıç ve bitişlerin tohumlarını bünyesinde taşır. Ancak tüm bu kadersel vurgular, aynı zamanda bireysel ve kitlesel olarak bizlerin şimdiye kadar ki, düşünce ve eylemlerimizin sonucudur. Tutulma haritasında bir çok gezegen retro pozisyonda yani içsel olarak çalışmaktadır. Bunu göz önüne alarak kendi hayatımızda hangi değerlere sahip olduğumuz ve bu değerlerin ne kadar gelip geçici olduğu ya da olmadığı önem arz etmekte… Önemli bir başka soru ise sahip olduğumuzu zannettiğimiz, aslında bize sahip olan, enerjimizi çeken her türlü fazlalıkların neler olduğu olabilir (Eşyalar, zihinsel formlar, tabular, eylemlerimiz, insanlar vb.)
Güneş tutulması, aynı zamanda yeniay olduğu için hem özeleştiri durağı olacak hem de kim olduğumuz, gerçekte neler istediğimiz adına bize yanıtlar sunacaktır. Tutulma haritasında bulunan retro gezegenler şu dönemde bizlere içsel büyüme fırsatları, içsel konuşmalar, rüyalar verebilirler. Bunlar mutlaka kafamızda ve kalbimizde bizleri meşgul eden hasarları ortadan kaldırmak ve yenilenmek adına olacaktır.

Sevgi ve güzellikle kalın

Sakıncalı Astrolog
Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir