16 Şubat Kova Burcunda Güneş Tutulması

16 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASI

Merhabalar Dostlarım,
16 Şubat saat 00:05 de, Kova burcu 27. derecede güçlü bir Güneş tutulması gerçekleşecektir. Ankara için çıkardığım haritaya göre; Tutulma yükseleni Akrep burcunda olacağından dönüşüm yaratacak etkileri yüksek olacaktır. Birinci evde bulunan Jüpiter uluslararası konular, inanç, üniversiteler ile ilgili konuları ön plana taşıyacaktır. Yükselen yöneticisi Mars ikinci evde maddi, manevi değerlerimizi zorlayıcı etkiler getirecektir. Pluton ise iletişim alanında kontrol ve manipülasyon yaşanabileceği için dikkatli olmak gerektiğine işaret ediyor.
Güneş Tutulması dördüncü evde gerçekleşeceği için atalarımız, topraklarımız, aile, ülke değerlerimiz, köklerimiz için yeni bakış açısı ve kadersel müdahale getirecektir. Tutulma ve Merkür kavuşum yaptığı için, özellikle yetersiz kalan mental, zihinsel yapımız için mutlaka değişiklikler gerçekleşebilir diye düşünüyorum. Astreoid olarak Hermes yine tutulma ile kavuşum yaptığı için adeta bizi idrak etme konuları için zorlayacaktır.

Tutulma Kova burcunda gerçekleşecek olduğu için “özgürleşme” mutlaka önemli olacaktır. Şimdi size küçük bir hikayem var ; Geçmiş yüzyıllarda bir ülkede, kralın şahinleri varmış ama bu şahinlerden bir tanesi hiç uçmaz, hep aynı ağacın dalına tünermiş. Kral ve adamları ne kadar uğraşsalar da şahin uçmuyormuş. Tüm bunları uzaktan izleyen bir köylü, şahini uçurabilmek için kraldan izin istemiş. İzni alan köylü aynı gün şahinin uçmasını sağlamış. Merak eden kral, köylüye şahini nasıl uçurduğunu sormuş. Köylü şöyle cevap vermiş “Tutunduğu dalı kestim” sonra uçtu…

Bunlara ilaveten diğer önemli bir görünüm tutulma haritasında; Güney Ay düğümü, IC ile kavuşum yapıyor ve kökler, geçmiş yaşamlardan getirdiklerimiz bizi yüzleşmeye ve hesap vermeye zorlayabilir. Karma ve Antares yakınlığı ise bu durumu güçlendiriyor.
Güneş tutulması aynı zamanda Yeniay olduğu için Kova ve Akrep enerjisi için dilek ve olumlama yapabilirsiniz. Bunun için anahtar sözcükler; özgürlük, eşitlik, kardeşlik, zeka, dönüşüm, şifalanma, kamu yararı, derinleşme, odaklanma, astroloji, yeni buluşlar, uzay ve havacılık konuları şeklinde olabilir.

Güzelliklerle buluşun, sevgiyle kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir