31 Ocak Aslan’da Ay Tutulması

Merhabalar Dostlar,
31 Ocak 16,26 da Tam Ay tutulması şeklinde güçlü bir dolunay yaşayacağız. Normal şartlarda dolunay etkileme süresi bir ay iken, ay tutulması ile gerçekleşen bu süre 4 ve 6 ay kadar uzatılır. Ancak 11 derece Aslan’da gerçekleşecek Ay tutulması, Dünyaya yakın gerçekleşeceği için Süper Ay şeklinde adlandırılıyor. Ankara üzerinden haritaya baktığımızda, yükselen 22 derece Yengeç’te olduğundan su elementi konuları, ülke, vatan, aile, güvenlik ve en çok da “kadın” konuları ön plana taşınıyor. Harita aynı zamanda tekrardan dolayı ve Güneş ışınları alamaması sebebiyle Kanlı ay denilen görünümü içeriyor. Yaklaşık olarak 150 yılda görünen bu görünümün etkileri için aylar ve yıllar bile vermek doğru olmayacaktır. Aslında tüm bu güçlü vurguları bile bir kenara koysak bile, Ay ve Kuzey Ay Düğümü kavuşumu bile tutulmanın kadersel döngüleri harekete geçirdiğini açıklar.

Tutulma haritasında kilit vurgu “kadınlar” üzerinden çalışmakta Ay, Ceres, Kad değerler alanında birleşmiş durumdalar. Karşıtlığında ise Güneş, Venüs, Gad kavuşumu kayıplar alanında birleşmiş durumda… Bu karşıtlık ise 5. Evde bulunan Akrep Jüpiter’e T kare ile bağlanmış durumda… Bu gergin görünüm özellikle “kadın” ile ilgili yüksek yargıya gelebilecek yeni kanunlar ve daha önce denemesi yapılan “küçük yaşta evlilik” gibi konulara son derece uyan işaretleri göstermektedir. Bu bağlamda oldukça dikkatli olunması gereken bir dönemden geçiyoruz. Kad kavuşumu ve Mars’tan alınan destek Ay ve Ceres’i mücadele için güçlendirmekte… Haritada 10. Ev Uranüs ve Satürn uyumu, bu konular için ani ve oldu, bitti tarzında bürokratik yollar denenebileceğini gösteriyor.
Tutulma haritasında dikkat edilmesi gereken bir açı da, Neptün ve Mars arasında özellikle dinsel fanatizm açısından ve ilüzyonel ataklar, yabancılar kaynaklı şiddet açısından dikkat edilmesi gereken durumlar içeriyor. Aslan tutulması aynı zamanda toplumsal olarak ön planda olan sanat ve siyaset alanından ki, isimler için kayıplar getirebilir.

Tutulmanın Aslan’da olacak olması “kalp” sağlığımız ile ilgili konuları tetikleyebileceğini hatırlatıp, eğer bu konuda kontrolleriniz ve tedavi olmanız gerekiyorsa, sürüncemeye bırakmayıp bir an önce girişimde bulunmanızı naçizane tavsiye ediyorum. Bu tutulma da, ayrıca saçlarımız üzerine yapmayı düşündüğümüz değişiklikler varsa, bunun için iyi bir zamanlama olacaktır.

Tutulma haritası ile; yüksek planda kadersel müdahaleler göreceğimiz bitişlere ve yeniliklere başlıyoruz. Aslan vurgusu kendimizi düzeltmek, yenilemek adına uygun zamanlar sunuyor. Unutmamak lazım ki, insan en çok kendi emeğinin ürünüdür. Bu nedenle kendimiz adına; öz güven, neşe, aşk, şans, irade, kişilik, kimlik, hayat enerjimiz, sahnede olmak ve kendimizi yönetmek, sorumluluk almak adına hayat planımızı tekrar, objektif şekilde gözden geçirmek iyi olabilir. Kendinizde değiştirmek istediğiniz konuları yazarak bir liste yapıp, daha sonra da yakarak dolunay ritueli gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgiyle Kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir