7.12.2018 Yay Yeniayı

Merhabalar Dostlar,
7.12.2018 sabah saat 10:20 de 15 derece Yay burcunda yeniay doğacaktır. Yeniay yönetici gezegeni Jüpiter, kendi burcu olan Yay’da ve güçlü bir konumda olmasına rağmen; Neptün ve Mars kavuşumu ile olan karesi nedeniyle yeni başlangıçlar adına, sadece hayal kırıklığı vaat ediyor. Bu nedenle şu dönemde girişimlerimiz adına, iyimser olsak bile sonuç alma konusunda sorunlar yaşayabileceğimizi aklınızın bir kenarında tutmak iyi olabilir.

Yeniay Yay burcunda gerçekleşeceği için eğitimler,toplantılar, yabancı dil konuları, göçmenlik konusu, seyahatler, üniversiteler ve yüksek idari yargı adına önemli gelişmeler beklenebilir.

Yeniay yükseleni, Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Yükselen yöneticisi Satürn, yine kendi burcunda ve bu nedenle yine güçlü aynı zamanda 12. evde olduğu için kadersel denemeler verebilir. Özellikle gizli düşmanlar üzerinden çeşitli konular, bireysel ve kolektif olarak ön plana taşınacaktır. Hastane ve hapishane gibi kapalı bazı devlet kurumları ile ilgili konular önemli hale gelebilir. Ayrıca; Güney ay düğümü burada olduğu için yine şu dönemlerde maddi ve manevi borçlu olduğumuz veya bize borcu olanlar hayatımıza girebilirler açık uçları kapatmak açısından elimizden gelen iyi niyeti göstermek fena olmaz… Tabii ki; her zaman olduğu gibi denge ve hakkaniyet önemlidir. Kendimize ve çevremize orta yolu bulmak gerekiyor.

Yükselen çizgisi ile kavuşumda olan Plüton güç kullanımı ve dayatmacılık üzerine kendimizi baskı altında hissedeceğimizin işaretini veriyor. Yakın dönemde çıkabilecek bazı resmi prosedür, kanunlar üzerinden değişiklikler gerçekleşebilir.

Yeniay, umutlar ve beklentiler evi de denilen 11. evde doğuyor ancak harita geneli ve Ankara üzerinden çıkardığım haritada kıstırılmış burç olarak kaldığından enerjisini çok iyi yansıtamıyor. Bu bağlamda Yay burcunda olan coşkulu enerjiyi çok fazla hissedemiyoruz maalesef…

Sevgi ve güzellikler diliyorum

  1. Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir