Akrep Dolunayı

Merhabalar Dostlarım,
30 nisan sabahı 3;57 de Akrep burcunda 9 derecede Dolunay gerçekleşecektir. Ankara üzerinden bakabileceğimiz haritada yükselen Balık burcunda 21 derece de gerçekleşecek. Yükselen klasik yöneticisi Jüpiter Akrep’te ve klasik yönetici Neptün ise 12. Ev ASC üstünde olduğu için haritaya su elementi etkisini baskın şekilde hissettiriyor. Dolunay ile birleşen astreoid Poseidon ise yine su elementi içerikli aşırı yağmur, tesisat sorunları ile evi su basması, lüzumlu lüzumsuz ağlama isteği gibi konuları yükseltebilir. Balık ve Akrep etkisi; eğer bırakmak istediğimiz artık irade koymamız gereken, sürücemede işlerimiz varsa yine destek veren enerjiler içermektedir, bunu fırsat olarak görebiliriz. 8. Evde oluşan dolunay 2 ve 8. Ev aksını hareketlendirerek manüplatif kazançları; para,bankacılık, sigorta, borsa gibi alanları ve manevi değerlerimizi, ölüm kavramını görünür hale getiriyor. Ayrıca yükselen Balık vurgusu; kayıplar ve kurban bilinci taşımak, birlik kavramı, aldanma, aldatılma konularını ön plana taşıyacaktır.
Önemli bir açı olarak Mars, Pluton kavuşumu 11. Evde bulunuyor. Geniş halk kitleleri, dernekler, sivil kuruluşlarla alakalı çalışacak kavuşum, bu topluluklar üzerine kayıplar verdirebilir. Kavuşumun Asc ile olan karesi, bu kavuşumun etkilerini yine ön plana taşıyor ve gerginleştiriyor.
Dolunayın 2 ve 8 aksında olması sebebiyle ekonomik varlıklarımızı gözden geçirip, mantıklı bir kazanç, harcama dengesi içinde olmamız, sürekli satın alma psikolojimizi gözden geçirmek iyi olabilir. (ki Venüs ikizler çosturmuş olabilir) Şükretmeyi bilmek ve çevremizde ihtiyacı olanlara yardım etmek, bizi asıl biz olan, ruhsal alanımızda besleyecektir.
Dolunay haritası, baskın olan su elementi ile şifa ihtiyacımız olan fiziksel ve manevi alanlar için destek vermektedir. Özellikle sağlık konuları adına kontrol, tedavi ihtiyacımız varsa dolunay sonrası uygun zamanlama olacaktır. Başta sigara olmak üzere bağımlılık içeren tüm madde bağımlılıkları ve psikolojik bağımlılıklar (örnek olarak; tek bir şey yapamamak, yardım bağımlılığı giderek yaygınlaşan psikolojik bağımlılıklar arasında başı çekiyor) görmek ve bırakmak açısından dolunay yine bize destek veren enerjiler içeriyor. Bırakmak ve kurtulmak istediğimiz tüm konular adına bunları yazıya döküp, sonrasında yakarak dolunay ritüeli yapabilirsiniz.

Sevgiyle kalın her daim…

Sakıncalı Astrolog
Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir