AYDINLANMA 23.11

Merhabalar Dostlarım,
23 Kasım 2018 tarihinde, sabah saat 8.40’ta Ay ve Güneş karşı karşıya gelerek İkizler burcunda dolunay oluşturuyor. Ankara üzerinden bakabileceğimiz dolunay haritası oldukça sert etkiler içermektedir. Dolunay 0 derecede İkizler burcunda gerçekleşecektir hem ilk derecelerde olması hem de değişken burçlarda oluşacağı için etkilerini hızlı bir şekilde gözleyebileceğiz. İletişimi yoğun, seyahatlerin çok olduğu, zihinsel olayların ve medya, gazetecilik konularının yükseldiği etkiler oluşturacaktır.

Dolunayda harita yöneticisi olan Merkür, yükselen çizgisi ile kavuşumda olduğu için bu etkileri üst düzeyde, katmerli hissedeceğiz. Harita yükseleni Yay burcunda olduğundan ve Merkür burada; zararlı olduğu bir konumda, ayrıca retro olması sebebiyle etkilerini daha çok gölge şekilde çalıştıracaktır. Özellikle; iletişim, ulaşım, medya, gazetecilik, yazarlık, üniversiteler ve uluslararası alanda sıkıntılı olabilecek bir gündem önümüze gelebilir.

Dolunay haritasında, önemli bir nokta; Merkür’ün, yay burcunda 10 derecede olması sebebiyle Antares sabit yıldızı ile de kavuşumda bulunmasıdır. Antares, Perslerin “kraliyet yıldızı” olarak kabul ettiği dört yıldız’dan, bir tanesidir ve batının koruyucusu olarak da kabul edilir. Son derece güçlü ve kadersel etkilere sahiptir. Konumu itibariyle, Merkür’le kavuşurken, özellikle abartıdan ve kibirden kaçınmak gerekiyor. Yine Antares olumsuz kullanımında; “kalp” ile ilgili rahatsızlıklarda görülebilmektedir. Bu konuda, sorun hissettiğimiz de, atlamamak iyi olabilir. Merkür’ün, Balık burcunda olan Mars ile karesi olduğu için “dil belası” sebepli kayıplar oluşabilir. Bu nedenle özenli olmakta ve düşünerek konuşmakta, yazmakta fayda görüyorum ayrıca yine bu açıdan ötürü; inanç içerikli şiddet ve askeri hareketlilik üzerine kayıplar ile ilgili işaretler mevcuttur. Mars dolunay an haritasında, Güneş ve Jüpiter kavuşumlu, ay karşıtlığında T kare yaptığından; öfke, gereksiz agresyon, eril şiddet, askeri konular üzerine olumsuzlukları artırabilir. Bu bağlamda dikkatli olmak, işaretleri görmek iyi olabilir.

Dolunay ile kurtulmak istediğimiz, hayatımıza hizmet etmeyen konular üzerine harekete geçirebiliriz. Bu konular içerik olarak; konuşmak, yazmak, öğrenmek, kendimizi ifade etmek, düşüncelerimiz, hayat felsefemiz, alım-satım konuları, seyahat, yabancı dil öğrenme, eğitimler, toplantılar üzerine olabilirler.
Bu başlıklar dahilinde; hayatımıza katkılarını, artı ve eksilerini tekrar gözden geçirmek, düzenlemek, eklemek veya çıkarmak için uygun zamanlama içindeyiz.

Gökyüzü, bizlere dolunay ile neyi doğru yapıp yapmadığımız üzerine görebilme fırsatı sunuyor. Bizlerin tek yapmamız gereken, bu fırsatı objektif bakış açısıyla kullanmamızdır.

Sevgi ile kalın, güzelliklerle buluşun…

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir