Balık Burcunda Dolunay

“Bir kum tanesinde dünyayı gör ve kır çiçeğinde cenneti; sonsuzluğu avucunun içine al ve onu bir ana sığdır.” 

William Blake

Merhabalar Dostlar,
26 Ağustos 2018 saat 14:56 itibariyle 3 derece Balık Burcunda bir dolunay yaşayacağız. Dolunay haritasında sabit yıldızlar önemli kavuşumlara sahip olduğundan kadersel vurgular gözleyebileceğimiz durum ve olaylarla karşı karşıya gelebiliriz. Özellikle beklenmedik bitiş, vazgeçişler görebiliriz bu dönemde…
Ankara üzerinden bakabileceğimiz dolunay haritasında çok güzel bir uçurtma kalıbı mevcut. Uçurtmayı uçurmak için Satürn disiplin, sabrı ve Uranüs’ün sıradışı zekasını bir arada kullanmak gerekiyor. Bunu yapabildiğimiz takdirde Başak ve Balık aksını da olumlu kullanabiliriz.
Dolunay haritada 3. Evde gerçekleşecek olduğundan 3 ve 9. ev aksını harekete geçiriyor. Bu hatta iletişim, ulaşım, ticaret, eğitim, üniversiteler, yabancı ülkeler başta olmak üzere gündem oluşturabilir. Dolunay haritasında yükselen Yay burcunda olduğu için yine üniversiteler, din, felsefe, yabancı ülkeler ile ilgili konular ön plana gelebilir.
Haritada bulunan büyük toprak üçgeni daha önce düşünülen, emek sarf edilen konuların nihayete ereceğini ve hasat zamanının geldiğine işaret etmektedir. Bu bağlamda toprak burçları olan oğlak, boğa, başak burçları ilk derecelerinde kişisel gezegenleri olanlar bu dolunaydan güzel sonuçlar alabilirler tabii liyakati ölçüsünde…
Yükselen yöneticisi ve harita yöneticisi olan Jüpiter 11. Evde ve Akrep kıstırılmış burç olarak kaldığından, bizlere servis edilen bilgiler ve gerçekte olan arka plan arasında büyük farklar olacaktır.
Dolunay Pers kraliyet yıldızlarından ve Güney’in koruyucusu Fomalhaut ile birleştiği için mistik, ruhsal etkiler, kolektif bilince bağlanma, 6.histe yükselme, ilham yağması, dizi dizi rüya görme olabilir. Şaşırmayın yani…
Dolunayın sonlandırma etkisi ile hayatımızda kurban ve mağdur olduğumuz konuları görmek, sonlandırmak mümkün olabilir. Bunun dışında bağımlı olduğumuz, bırakmamız gereken durumlar için dolunay uygun zaman sunuyor. Ancak su ve su ile gelebilecek tehlikelere karşı tedbirli olunması iyi olabilir. Yine bu dönemde kandırma, dolandırıcılık pik yapabilir, aklımızın bir kenarında tutarsak fena olmaz. Dolunay su elementini vurgulu hâle getirdiği için vücudumuzda ödem açısından ve ayak sağlığımız açısından sorun yaratabilir. Biberiye çayı ve yeşim taşı kullanabiliriz, kendimize özen göstermeyi unutmayalım.
Son olarak yükselen ile kavuşan sabit yıldız Grafias’tan bahsetmek istiyorum. Grafias Kabalistik kaynaklarda 16th Trump “the lightning struck tower” ile bağdaştırılmış. Tarot desteğinde yıkılan kule kartı karşılığı oluyor. Bu kartta çok sağlam, değişmez dediğimiz yapılar saldırıya uğruyor ve değişimler kaçınılmaz hale geliyor.

Her daim sevgiyle kalın

Sakıncalı Astrolog
Birsen SUNGURAY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir