Başak Burcu Yeniayı

 

Merhabalar Dostlarım,
9.9.2018 akşam 21.01 itibariyle Başak burcu’da 17. derecede yeniay doğacaktır. Bu kadar çok dokuz rakamı sözkonusu olunca, şöyle bir geriye dönük notlarımı taradım.
Onur Güven Hoca’dan numeroloji dersleri içinde 9 rakamı  için “Verimlilik” konusunda dikkat çekmiş.
Başak burcu ise zaten adeta “verimlilik” için yaşadığından konuya numeroloji olarak da benzer mesajlar veriyor.
Yeniay 5. ev sonu ve 6. ev girişi gerçekleşecek olduğundan iki ev ve aksları baz alabiliriz. Bu alanlar risk aldığımız konular, gençler, eğlence yerleri, sağlık ile ilgili tüm konular, çalışma hayatımız, beslenme alışkanlıkları, hayvanlar ile ilgili konular, spor yapma, temizlik konuları önemli olacaktır. Yeniay yöneticisi Merkür yine Başak Burcunda olduğu için güçlü bir konumda ve Pallas ile kavuşuyor. Pallas tüm bu konuların stratejik öneme sahip olduğunu ve zekayı kullanma gerektirdiği, yeni düzenleme ve analitik bakış açısını vurguluyor.
Yeniay yükseleni Boğa Burcu’nda olduğu için maddi, manevi değerleri ön plana taşıyacaktır. Yani başta para, varlık içeren tüm konular gündem olarak baş köşede bulunuyorlar. Asc yöneticisi Venüs gezegeni Akrep’te olduğu için spekülatif para, banka, sigorta işleri, kara para konusuna işaret etmektedir. Karşıt açı yaptığı Asc ile kavuşan Uranüs gezegeni aynı zamanda Pars Fortune ile de kavuşarak şimdiye kadar var olan düzene sıra dışı, radikal çözümler gerektiğini gösteriyor. Bu karşıtlığın Mars ile T karesi olduğundan mücadele isteyen konular olduğu görülmektedir. Uranüs, Merkür, Satürn arasında bulunan büyük toprak üçgeni; yeni yapısal değişiklikler, mantıklı, halka inecek, üst zekayı çalıştıracak yöntemlerin hayata geçirilmesine vurgu yapıyor. Ayrıca eklemek istiyorum ki; Uranüs söz konusu olduğunda pazarlık payı olmuyor.
Neptün ve Yeniay karşıtlığı, konsantrasyon bozukluğu, hayal kurmak, zihinsel bulanıklık, teslimiyet, kurban psikolojisi gibi bize düşük formlar dayatabilir. Bunu dengeli su içme, ayakkabılarımızı çıkararak kendimizi topraklama yaparak yada topraklama meditasyonları ile aşabiliriz. Ayrıca konsantre olamıyorum diyenler yine Trataka egzersizleri gibi konsantrasyon egzersizleri yapabilirler.
Yeniay ve Başak burcu, başlatma enerjisi verdiğinden; hayatımızda somut ürettiğimiz değerler, Çalışkan ve analitik olmamız, Detayları görebilmek, Başımıza gelen konuları titiz şekilde ele alabilmek, fiziksel, duygusal ve zihinsel boyutta temiz kalabilmek, beslenme alışkanlıklarımız anahtar konu başlıkları olarak bahsedebiliriz. Yeniay ile akşam saatlerinde niyette bulunmak, dua, olumlama yapmak için uygun zamanlama olacaktır. Ayrıca bu dönemde okullar açılacağı için ihtiyacı olan öğrenciler için yardımda bulunmak ve sokaklarda bulunan canlılar için yardım etmek iyi olabilir. Evrenin içinde bulunan bir alma, verme dengesi var ki, buna bizlerin de tabii olduğunu ve sonsuz taleplerin ölçüsünün liyakat olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Her daim “Sevgiyle kalın”

Birsen SUNGURAY

Başak yeniayı için uygun olduğunu düşündüğümden “Dingin Savaşçı” filminden bir sahne atıyorum, vaktiniz varsa tamamını da izleyebilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir