BAŞAK DOLUNAYI

“Dünyada ki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür. Ve her insan bir görevle yaratılmıştır. Görev büyük bir şey yapmak değil, gerekeni yapmaktır.” A. Carrel

2 Mart 2018 3.51 de Başak burcu 11. derecede dolunay oluşacaktır. Bu ay iki kez dolunay göreceğimiz için aynı zamanda “mayi ay” olarak da adlandırılıyor. Ankara üzerinden bakacağımız haritada dolunay 8. evde oluşmakta ve Güneş karşıtlığı ise Balık burcunda stelyum ile oluşuyor. Balık stelyum maddi manevi değerler ile iletişim ve ulaşım konularını vurguluyor. Dolunay ise ölüm,kalım, ölüm ötesi ve cinsellik temaları ile uluslar arası konuları görünür kılıyor. Ayrıca 12. evde Yay’da bulunan Mars ile t kare yapan dolunay aksı, gizli düşmanlık ve uluslar arası sorunlu durumları görünür hale getiriyor.
Bu bağlamda; inanç ve fanatizm üzerinden ve olayların net görülmediği adeta bir perde üzerinden bize yanlı olarak yansıtıldığı zamanlardan geçtiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
Ancak 12. ev Mars ve IC ile kavuşan Uranüs olumlu açısı (daha çok işbirliği demek uygun olur) alttan alta kaynayan bir kazana işaret ediyor. Konular itibariyle dikkat ve idrak en önemli yardımcımızdır diyebilirim.
Satürn ASC yakın olduğu için bürokrasi, ciddiyet, yönetim konuları ön plana taşınacaktır ve 1. ev Pluton, üzerimizde ciddi kontrol, denetim ağırlığı hissedeceğimizi gösteriyor.
Harita açısından Akrep Jüpiter ve Balık Chiron olumlu açısı birbirimize yardım ve şifa sunabileceğimizi göstermesi açısından önemli.
Harita açısından genel yorumum; “Yapmamız gerekenleri tam olarak yaptıktan sonra ilahi olana güvenmek gerekliliğidir.”
Dolunay ile bitirmemiz, hayatımızdan çıkarmamız gerekenler daha görünür olacaktır. Başak Dolunayı ile; hayatımızda ki, çalışma hayatımız, alçakgönüllü olmak, düzen, tertip, temizlik gerektiren konular (ruhsal ve zihinsel temizlik dahil) emek verdiğimiz konular, sosyal somut faydalar yaratma, yardım etme, kendimizi kurban konumuna soktuğumuz durumlar, fedakarlıklarımız, alma-verme dengemiz, birlik bilincimiz üzerine düşünmek ve kendimize ve kolektif ruha hizmet etmeyen konuları çıkarmak iyi olabilir.
Başak ve Balık aksı özellikle hizmet odaklı çalışmaktadır. Bu açıdan özdeğerlendirme çok önemlidir. Yine Peter Drucker’ın çok sevdiğim bir sözünden alıntı yapmak istiyorum “Etken olmak ve edilgen olmak arasındaki fark; doğru işler yapmakla, işleri doğru yapmak arasında ki farktır”
Dolunay ve yükselen toprak elementinde olduğundan sahip olduklarımıza şükredip, özellikle sokakta bulunan sahipsiz canlara ve çevremizde ihtiyacı olanlara yardım etmek yine iyi olabilir.

Her şey gönlünüzce olsun, sevgiyle kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir