Boğa Dolunayı 24.10.2018

Merhabalar Dostlar,
24 Ekim 2018 saat 19;45 de Boğa Burcu’nda birinci derecede dolunay oluşuyor. Ankara üzerinden yorum yapabilecek haritada Ay ve Uranüs kavuşum yaparken karşıtlığında Güneş ve harita yöneticisi Venüs Akrep’te kavuşum yapıyor. Dolunay aks olarak 12. evde ve kıstırılmış burç şeklinde karşıtlığı 6. ev yine kıstırılmış burç şeklindedir. Bu evlerde sağlık, gizli düşmanlık, bilinçaltı konusunda hareket oluşturabilir. Ancak daha önce belirttiğim üzere dolunay açığa çıkarma etkisi, kıstırılmış evlerde olduğu için ortaya çıkan tüm konular bizi manüple etmeye yönelik çalışabilir. Bu bağlamda edindiğimiz tüm bilgilere şüpheli yaklaşım mantıklı olabilir.
Yine bu dönemde apaçık görüneni de adeta görmek istemeyen muhataplar sözkonusu olabilir. Gandhi’nin sözüyle açıklar isek “Uyuyan birini uyandırabilirsiniz ancak uyuma taklidi yapan birini uyandıramazsınız”
Dolunay’ın 12. evde olması ise uyku ve rüya görme konularını çoğaltabilir. Uranüs burda olduğu için bu rüyalar, gelecek adına öngörü içeren rüyalar olabilir. 6. Ev karşıtlığı sebebiyle, sağlık konusunda üreme organları, boyun, boğaz ve ifade etme üzerine hassasiyet oluşabilir. Yine sağlık açısından hem Akrep karşıtlığı, hem Safer ayında olmamız sebebiyle zehirlenme konusunda etkiler mevcuttur, bu bağlamda dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle hayvansal gıdalar açısından çok daha dikkatli olmamız iyi olabilir. 6. Ev konuları arasında olduğu için evcil hayvanlar için yardımcı olmak, yine bizler için iyi olabilir. Bir kap su, bir kap mama sizden büyük bir kayıp olmaz ancak sokakta bulunan canlar için çok önemlidir.
Dolunay Boğa Burcu’nda beş duyu, maddi ve manevi değerler üzerinden çalışıyor. Boğa’da ilk derecede gezegeni olanlar ve yine sabit burçların ilk derecelerinde gezegeni olanlar için önemli değişiklikler getirebilir bu dolunay, tabii bireysel harita temel alınmalıdır. Dolunay ile Uranüs’ün kavuşumu Boğa Burcu’nda bir dönemin kapanışını yapıyor. Tüm yerleşik değerleri sorgulatıyor, artık işlemeyen sistemleri ayıklıyor (para, yönetim sistemleri başta olmak üzere hissediyoruz zaten) üst akıla ve topluma hizmet etmeyen bayağı, bahaneci, ayak oyunlarını birer birer yıkacağını önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Bu sebeple anlamlar yüklediğiniz değerleri sorgulamak önemli olacaktır. Ne de olsa Uranüs yedi yıl burada ve önünde durabilecek herhangi bir güç sözkonusu olamaz.
Dolunay haritasında yükselen ikizler burcunda ve yükselen yöneticisi Merkür, Jüpiter ile kavuşuyor. Medya, gazeteciler, uluslararası konular, mahkemelerin ön plana taşınacağı bir zaman diliminde olacağız. Ancak yine ön planda yer alan ve arka planda olan arasında büyük farklar olabilir.
Dolunay haritası tam olarak bir dönemin bittiğini gösteren bir harita şeklinde bulunuyor. Jüpiter Akrep’te son derecelerde, Yay geçişi ile uluslararası, yabancılar, mülteciler, din, felsefe, üniversiteler şeklinde ana başlıkta bizleri büyümeye, sorgulamaya sevk edecektir. Yine yakın dönemde değişecek Ay düğünmleri bireysel ve kolektif anlamlar içeren kadersel değişikler getirecektir. Kuzey ay düğümü bir süredir Aslan’da olduğu için “bireysellik, teklik” destek görüyordu. Bu süreç sona eriyor ve kendimizi ne kadar yontabildiğimiz adına notları dağıtacak, sonrası ise Yengeç süreci temaları destekli hale geliyor.
Boğa Dolunayı ile; varolan değerlerimize şükretmeyi, akılcı ve etkili şekilde kullanmayı, ihtiyacı olanlar ile paylaşmayı, harcama,biriktirme alışkanlığı üzerine kendimizi tekrar değerlendirmeyi objektif olarak yapabiliriz. Boğa’nın en çok aradığı şeyin aslında maddiyat değil “Huzur” olduğunu ve yükselen Boğa enerjisi dolayısıyla herkes için geçerli olduğunu düşünüyorum. Bunun için hatırlamak belki güzel olabilir belki ; “Bu dünya biz doğmadan önce dönüyordu. Biz üzerinde olmasak bile dönmeye devam ediyor olacaktır. Bu yüzden merkeze koyduklarımız da buna göre olmalı”
Aramak için yola çıkana her zaman yeterince karanlık ve aydınlık vardır…

Sevgiyle kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir