Boğa Yeniayı

Merhabalar Dostlar,

Stoa felsefesinin kurucusu Zenon şöyle der; “Yaşam danstan çok, güreşe benzer, önemli olan sağlam durmak ve beklenmedik darbelere hazırlıklı olmak”

Yarın 15 mayıs, saat 14.48 de Boğa burcunun 24. Derecesinde yeniay doğuyor. Ankara üzerinden bakabileceğimiz haritada; Yeniay 9. evde doğmakta ve aynı zamanda 2. evde bulunan Akrep Jüpiteri ile bir karşıtlık oluşturmakta. Yeniay ile özellikle spekülatif değerler; bankacılık, borsa, sigorta, miras ve nerden kazanıldığı açıklanamayan paralar konusu gündeme gelecek görünmektedir. Diğer detaylar içinse; Uluslar arası ilişkiler, yabancılar, yüksek öğrenim kuruluşları, din kurumları ve felsefi içerikli alanlar öne çıkacak gelişmeler yaşabilirler. Yeniayın Capulus sabit yıldızı ile birleşmesi tüm bu alanlarda macera ve hayalperest yaklaşımlara ve kaba kuvvete dökülen durumlara başlangıç verebilir. Yeniayın Pluton ve Mars ile yaptığı olumlu açılar başlangıçların yaratacağı dönüşümlerin iyi nihayete erebileceğini ancak bu zorlu bir dönemden geçerken mücadele vermenin önemine işaret ediyor. Yeniay yöneticisi olan Venüs İkizler’de Mc ile birleşmiş olup, Uranüs ile olumlu açısı yönetici, üst düzey statü de bulunanlar adına sürpriz açıklamalar veya beklenmedik ortaklıklar görülebilir. Ancak olumsuz Neptün açısı bunların reele dönüşmesini engelleyecek konumdadır.

Yeniay yükseleni Başak burcunun 24. Derecesi olup; Sağlık, hastalık, hastaneler, hizmet içerikli konular ön plana geçebilirler. Yükselen yöneticisi Merkür 8. Evde olup, anaretik derecede Uranüs ile kavuşumda ve yine anaretik derecede ki Mars’tan olumsuz açılar almakta olduğundan ; özellikle medya, gazetecilik alanında şiddet içeren, hoş olmayan haberlere işaret ediyor.
Bizler yeniay sabit Boğa burcu enerjisi ile sağlam basmamız gereken konulara yoğunlaşabilir, gerekli konsantrasyonu bulabiliriz. Hayatımızda sahip olduğumuz maddi ve manevi değerleri görüp, bunlara şükredebiliriz. Değerlerimizi nerelere yüklediğimize bakabiliriz. Maddi kaynaklarımız için yapmamız gereken yardımları yapıp, mantıklı mali yollar, yatırımlar izleyebiliriz. Kısa bir süre sonra Uranüs’ün Boğa burcuna girmesi bir çok değerleri alt üst edeceği için garantici, sağlam yollar üzerine düşünmek iyi olabilir.

Boğa beş duyumuzu ilgilendirdiği için sanatsal faaliyetlere başlamak isteyenler için güzel bir zamanlama vermektedir. Boğa yönetiminde olan boyun ve çevresi, ayrıca ifade tarzımız, güzel konuşma gibi konular için girişimlerde bulunma adına güzel enerjiler sunuyor.

Tüm olumlama, dua, dilekleriniz güzelliklerle buluşsun…
Sevgiyle kalın

Sakıncalı Astrolog
Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir