Hakkımızda

Merhaba,

Bana göre dünyanın en önemli kişisi benim. Bunu kendini beğenmişlik olarak görebilirsiniz. Ama değil. Size göre de öyle olmalı. Aslında ben olması gerekeni yazıyorum. Keşke yazdığım gibi davranabilsem.

Size köpeğimden bahsetmek isterdim ama köpeğim yok. Bundan üzüntü de duymuyorum. Zaten ben kedileri daha çok severim. Aslında bizim evde bir köpek var. Kız kardeşimin patronunun köpeği. Akşamları bizde oluyor. Aylardır ona, ben yatarken ayaklarımı yalamanın iğrenç bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Hayata Adana’da başladım. Ben tam bir Adanalıyım. Babam ve dedem de Adana doğumlu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi de Adana’da bitirdim. Ama ilkokuldan önce bir kez Adana’dan uzun süreli ayrı kaldım. 2 yıl Almanya’nın Hannover şehrinde kaldım. O da nereden çıktı diyebilirsiniz. Benim babam bir Alamancı. Tam 17 yıl orada bulundu ve 1984 yılında emekli olarak anavatana döndü. Ama döndükten sonra anladı ki asıl anavatan orası. Ama iş işten geçmişti. ?kinci ayrılığım üniversite için oldu. 2 yıl İstanbul’da okudum. Sonra okul bitti. Ve son ayrılık askerlik için oldu. Yaklaşık 8 ay. Bahsetmeye bile değmez. Onun haricinde hep Adana’da yaşadım.

Ama ben gezmeyi de severim. Özellikle doğudaki birçok ili gezdim. Sonra Ege ve Akdeniz’i de gezdim. Size de tavsiye ederim. İnsan gezdikten sonra iyi yer kötü yer ayrımı yoktur. İnsan gezdiği her yerden bir şeyler öğreniyor. Öğrendiğinizin farkına varmıyorsunuz ama zamanla insanların arasında filozof gibi olduğunuzu hissediyorsunuz. Ben de karar verdim artıkın daha çok gezeceğim. Her fırsatta bir yerlere gideceğim. Hafta sonu evde oturmak yerine üşenmeyin siz de bir yerlere gidin. Yoksa hayatınız zengin olma ve para biriktirme gayretleri içinde sona erip gidecek.

Ben bir bilgisayar programcısıyım. Aslında bilgisayarla ilgili mesleklerle ilgili öyle bir karmaşa var ki mesleğimin ne olduğunu anlamayabilirsiniz. Gerçekte ben bir bilgisayar programcısıyım. Marmara Ünv. Bilgisayar Programcılığını bitirerek bu unvana sahip oldum. Yaptığım işe bakıldığında kendime Yazılım Uzmanı veya Yazılım Mühendisi de diyebilirim. Bu insanları daha çok etkiler. Ama doğru olmaz.

Kendime ait bir şirketim var. Ama çok param var sanmayın. Yani bazen var bazen de yok. Ama genelde o cebimde o gün harcayacağım kadar para olur. Çünkü paraları saklamak için bir kasamız ve banka hesaplarımız var :-)

Arkadaşlık! Benim için hayattaki en önemli kavram bu ve hayattaki en değerli varlığım arkadaşlarım sanırım. Benim bir sözüm vardır. “Mutluluk, sevdiklerinin yanında olmaktır” derim her zaman. Bilmem ne kadar doğru bulursunuz. Arkadaşlar yönünden şanslı bir insanım. Çevremde o kadar beni yalnız bırakmayan arkadaşım var ki şaşırırsınız. Hayatta sonsuz güven duyacak bir tane bile arkadaşı olmayan insanlara kızıyorum. Bu insanlar her gün kendilerini ben neden böyleyim diye sorgulamalılar bence.