Kheper


Merhabalar,

Dostlar, Kardeşler, Romalılar, 

Aile içinde anlattığımız bir hikaye vardır. Sizlerle paylaşmak istiyorum  :)
Bir zamanlar, adamın biri yolda yürürken yerde yuvarlanan bok boceklerini görüyor. Sonra bir süre durup, onları inceliyor ve diyor ki; “Allah’ım şu tuhaf yaratıkları niye yarattın Yarabbim”
Günler günleri kovalıyor, adam gün oluyor çok çok hasta oluyor. Çevresinde onu gören herkes, daha önce tıpkı onun ki gibi hasta olan yakınlarından bahsediyor ve mutlaka ekliyorlar “Oda tıpkı senin gibi hastaydı, bok böceği yiyerek iyileşti”
Adam tabii kızıyor ama bir böyle, iki böyle sürekli her gelen aynı şekilde konuşuyor. En sonunda iyice kızıp, doktora gidiyor. Doktor ise hastalığı için tıp alanında bir çare olmadığını söyleyerek ekliyor “Sizin hastalığın bildiğim tek çaresi bok böceği yemek, siz bilirsiniz ama başka bilinen bir çare yok”
Adam en sonunda pes ediyor ve bok böceği yiyerek iyileşiyor. Bunun üzerine, bu kadar sıkıntılı günler sonrası tatille çıkmaya karar veriyor. Bir gemi yolculuğuna çıkıyor. Bir süre eğlenceli, güzel geçiyor ama sonradan hava çok kötü bozuyor. Gemi müthiş sallanıyor, battı batacak. Gemideki herkes dua ediyor, Allah’a yalvarıyor. Ancak bizim Adam’da tık yok, hiç oralı değil. Bu herkesin ilgisini çekiyor ve tabii kızıyorlar aynı zamanda… Soruyorlar niye dua etmiyorsun diye?
Şöyle cevap veriyor? “Fırtına biter, bitmez, gemi batar ya da batmaz, ben bilmem, kimseye karışmam, Allah’ın işine de hiç karışmam, bir kez karıştım yemediğim nane kalmadı”

Sevgiler

Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir