Koç Burcunda Dolunay

Merhabalar Dostlar,
25.09.2018 itibariyle sabah 5:51’de Koç Burcunda 1.59 derecede Dolunay oluşuyor. Dolunay her ne kadar tamamlanma verse de, Koç Burcunda olduğu için elimizde hâli hazırda bitmesi gereken projeleri ve yarım işlerimizi bitirerek yeni projelere yer açmak güzel olabilir. Koç daha çok başlangıçlar ile ilgili olduğundan yeni projeleri de gündeme alabilirsiniz. Dolunay yedinci evde gerçekleşecek olduğundan ayrıca Koç/Terazi hattı ruhu gereği ben/biz dengesi önümüze çok sık çıkacaktır. Bu bağlamda ilişkiler alanında Dolunay büyüteç etkisi ile bakabiliriz, ancak vereceğimiz her türlü karar Dolunay etkisi azaldıktan sonra olmalı. Basınç fazla olunca fevri olmak sözkonusu, sonra pişman olmayalım :)
Dolunay Chiron ile birleştiginden, içinde bulunduğumuz çeşitli ilişkiler yaralayıcı, kişilik çatışmalarına varan sorunlar yaşatabilir.
Dolunay’ın karşı aksı olan birinci evde Güneş, Merkür ve Ceres Terazi Burcu’nda kavuşuyor. Bu stelyum ile enerjilerimizi var oluş tanımı, zihinselliğimiz adına ilişkiler, adalet, denge konularına yüklediğimizi ve hatta bu alandan beslendiğimizi söyleyebilirim. Merkür yükselen yöneticisi ancak yanık konumda olduğu için çok etkili çalışamıyor ancak değişkenlerde oluşan yükselenler olayları hızlı tetikliyor. Dolunay aksı Satürn ve Vesta kavuşumu ile T kare yaptığı için bir nevi ateşini ocağımıza boşaltacak diyebiliriz. Dördüncü evde bulunan Vesta ve Satürn geleneksel değerleri, evimizi, ocağımızı temsil ediyor. Dolunay gerginliği ise genel enerjisini buraya boşaltıyor durumda…
Dolunayda harita yöneticisi Mars ikinci evdeki Venüs ve sekizinci evdeki Uranüs ile kare yaparak T apeksinde bulunuyor. Kova Burcunda bulunan Mars aynı zamanda Lilith ile de kavuşuyor. Maddi, manevi değerler, para, banka, ekonomik konularda ve ölüm, hayat konuları ön plana çıkarken (zaten uzun zamandır iki, sekiz aksı vurgulu, yersel olarak da bariz hissediyoruz) diğer taraftan gerilimli kadın, erkek ilişkileri, cinnete varan tahammülsüzlük, öfke, isyan halleri aktif olacaktır. Bu bağlamda irade gücü açısından deneme altında olduğumuzu unutmayalım, sağduyu her zaman en büyük dayanağımızdır.
Dolunay haritasında bir diğer önemli nokta; tüm kolektif gezegenlerin, Uranüs, Neptün ve Pluton’un Retro konumda olmasıdır. Bunun üzerine düşünmek iyi olabilir, retrolar da gezegenler enerjilerini içeri çalıştırırlar ve içsel büyüme hedefler, talep ederler. Bu büyüme bireysel olsa bile toplumsal hizmet yönüne sahiptir. Dolunay haritasında; Uranüs özgürleşme adına, Boğa’da olduğu için somut değerlerimiz, mal varlıklarımız için düşünme, sadeleşme bekliyor. Biz değişiklik yapmazsak zorla retro sonrası “buna ihtiyaç yok, şunu ne yapacaksın” şeklinde budayabilir. Balık Neptün ise; inançlarımız adına sorgulama, erime, çözülmeler veriyor. Pluton ise; Oğlak’ta, çalışma, somut değerleri yaratma ve tabii yönetme adına dönüşümler talep ediyor. Hepsinin Retro konumda olması “toplumsal düşünme molası” retrolardan çıkınca bu konularda ne içselleşme olduğu ve olgunluk test olacaktır.

“Neyiz ve nerelerdeyiz” bilemiyoruz şimdi, beraberce göreceğiz…

Sevgiyle kalın

Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir