Koç Yeniayı

Merhabalar Dostlarım,

16 Nisan 2018 sabah 4.48 de Koç burcunda 26 derecede Yeniay doğacaktır.

Yeniay haritasında yükselen Balık burcunda olup, 12. Evde kalan yükselene yakın Neptün dolayısıyla “görünenin göründüğü gibi olmadığı” ve özellikle “kayıplar” konusunun ön planda olacağını göstermekte… Yine Balık burcunun son derecelerinde Scheat yıldızı ile kavuşan Chiron özellikle deniz ve havadan gelebilecek kaza ve tehlikeleri göstermektedir. Chiron 29 derece Balık’ta ve anaretik derece olduğu için zorlayıcı etkiler vermekte, bu bağlamda transit hareketi ile bütünün hayrına yaptıklarımız daha önemli hale geliyor. Chiron doğası gereği kendi yarasını saramıyor, bunun için; birbirimiz için ne kadar yardımcı olduğumuz, dertlere ne kadar ilaç olabildiğimiz, nelerden vazgeçebildiğimiz Koç transitine başladığında cevaplarını bulacak sorular olacak…

Yeniay haritasında Güneş ve Ay kavuşumu aynı zamanda Uranüs ile kavuşmakta olduğundan ani, beklenmedik olayları beklememiz gerekiyor. Aslında yeniay Koç’un son dekantında, bu nedenle daha çok başlangıç değil, bitişlerle ilgili çalışıyor. Yeniay; Pluton, Mars ve Satürn sert açılar yapmakta, daha önceden adım adım planlanmış, manüplatif başlangıçlara işaret etmektedir. Bu açılar, 10 ve 11. Evde olduğu için yönetim, idare ve geniş halk kitlelerini etkileyecek özellikler veriyor. Yeniay ise her ne kadar 1.ev gibi görünse bile kıstırılmış burç konumunda olduğu için umut ve enerji olarak düşük hissediyor olabiliriz.
Harita da hava elementi eksikliği ve Merkür’ün durağan olması ise akıl, zihin, medya, iletişim olarak bizi bireysel ve toplumsal zorlayan etkiler sunuyor. Sonuç olarak hem gökyüzü açıları, hem yeryüzü yansımaları olarak zor günlerden geçiyoruz. Ancak “umut” korumamız gereken en büyük değerlerimiz içinde ve tabii her açıdan “temiz” kalmak gerekiyor.

Yeniay ile kendimiz ve bütün adına niyet, olumlama yapabilir, dua edebiliriz. Unutmamak lazım ki, hayatın kendisi dualdir. İyi ve kötü beraber gelir. Bizim görevimiz iyiyi ortaya çıkarmaktır.

“Yeryüzünde ne kadar kötülük varsa, iyilik yaratmak adına o kadar çok sebebimiz var”

Sakıncalı Astrolog

Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir