Kova Burcunda Ay Tutulması

Merhabalar Dostlarım,
27 Temmuz akşamı yüzyılın en uzun Ay tutulmasına şahit olacağız. Kadersel günlerden geçiyoruz, tarih yazılırken biz de bizzat içindeyiz. Dilerim en iyi şekilde rolümüzü oynuyoruz ve başımızı dik taşıyabilecek temiz ruha sahibiz. Ay tutulması Türkiye’den de izlenebilecek, bu aynı zamanda izlenebilen ülkeleri daha fazla etkilediği için önemli oluyor. Aslında tutulma etkilerini çok önceden fazlasıyla hissetmeye başladık. Ben sadece tutulma haritası yorumuyla değil, aynı zamanda kolektifin duygularına az biraz tercüman olmaya çalışacağım. Ay tutulması, bilindiği üzere Ay ve Güneş karşıtlığı ile oluşuyor. Her ay tutulması aynı zamanda dolunay olduğu için tutulma ile hacim ve çoşkunluk yükselişi oluyor. Tolerans, tahammül, hoşgörü ise düşük oluyor. Ay tutulması ve dolunay arasındaki etki farkına bakarsak, tutulma daha şiddetli ve etki süresi ise çok daha uzun oluyor. Bu ay tutulması için etki olarak 3, 4 aylık süre söylenebilir ancak ay düğümleri kavuşuyor olması önemlidir. Yani hem bireysel hem toplumsal hayatlarımızda bir çok yeni başlangıç ve bitişler getirecektir. Ay düğümleri kasım ayında Yengeç, Oğlak hattına değişeceği için ruhsal gelişimimiz adına bir dönemi kapatan bir tutulma söz konusu… Yani amiyene tabirle; “dün yenilen hurmalar” konularının sıkça ortaya döküleceği günler bizi
bekliyor.

Tutulma haritasında, Kova’da 4. derecede Ay ve Mars kavuştuğu için, Mars sembolikleri mutlaka yükseliyor. Bunlar; Erkek figürler, Lider kayıpları, şiddet, öfke, askeri hareketlilik, yangın, kaza, kesici maddeler ile ilgili konular başta sayılabilir. Mars halen retro olduğu için tüm bu konular aynı zamanda pasif çalışabilir. Tutulma haritasında bir çok gezegen retro konumda, bu bağlamda toplumsal olarak karmik birikmişlikler de yine söz konusu oluyor. Başımıza gelenler, her ne olursa olsun bizim ruhsal gelişimimiz için önemlidir. Üzülmek, şiddete şiddetle karşı gelmek daha da vahimi zor durumda olanların (kim olursa olsun) durumuna sevinmek, evrilemeyen insanlığımız içinde, kişinin en çok kendi ruhsal planına zarar verdiğini hatırlatmak gerekiyor. Bu Marsiyen tutulma da yükselenin de Koç’ta olması Mars semboliklerini yine ön plana taşıyacak, şiddetini de artıracaktır. Harita konusunda Mars kavuşumlu Ay ve Güneş karşıtlığına kare yaparak T kare oluşturan Uranüs gergin bir enerji oluşturuyor. Hayatımızda olacak tüm aksiyonların ani ve beklenmedik şekilde oluşacağı söylenebilir. Aslan’da bulunan Güneş ile kavuşan Varuna “su” ve “hava” konusunda etkiler verebilir. Uranüs ve Mars açıları ile havacılık sektörü açısından hassas zamanlar veriyor. Aynı şekilde “su” ile ilgili aşırı yağış ya da denizcilik alanında zorluklar veriyor. Harita da önemli konumları sebebiyle sağlık açısından; Kafa, baş bölgesi, kalp, bacaklar hassas olacaktır. Bu açıdan sorunu olanların Ay tutulması sonrası kontrol ve tedavilerini mutlaka yaptırmalarını hatırlatmak isterim.

Çok sevdiğim Eric Hoffer’dan bir sözle bitirelim “Kusursuz bir karınca, kusursuz bir arı vardır ama insan daima tamamlanmamış durumdadır. Hem hayvan olarak, hem de insan olarak tamamlanmamıştır. İşte insanı diğer canlılardan ayıran da bu çaresiz tamamlanmamışlıktır. Çünkü insan kendini tamamlama girişimiyle bir yaratıcıya dönüşür”

Sevgiyle ve güzellikle kalın

Sakıncalı Astrolog

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir