Kraliyet Yıldızları


Günaydın herkese  keyifli pazarlar,

Bu gün biraz sabit yıldızlardan bahsetmek istiyorum. Sabit yıldızlar öncelikle haritamızda kadersel durumlar yaratır. Örnek olarak; dolmuşta karşılaşan besteci ve  yapımcının,  sizi duyması ve ünlü yapması gibi… (Bu tam spica oldu)  Sabit yıldız karakterine göre (ki  bu gezegenlerin karakteri verilerek anlatılır, yani gezegen karakterlerini iyi bilmek gerekiyor) etkiler yaratır. Bu etkiler, öncelikle içeriğinde mutlaka “güç” verir. Bu güç ama şöyle ama böyle olabilir. Etkilerinin açığa çıkması için;  gezegenler, ışıklar, Asc, Mc, Dc, Ic gibi ve ben bazen önemli astreoidler ile olan kavuşum ve paralel temaslarını baz alırım.

Sabit yıldızlar, verdikleri gücü daima şartlı olarak verirler. Yine örnek vermek gerekirse, (kraliyet yıldızları için verelim)  Fomalhaut güney yönünün bekçisidir. Venüs ve Merkür doğasındadır. Bu sabit yıldızı haritasında en başarılı gerçekleştırenler arasında Paulo Coelho’yu sayabilirim. Haritasında Mc ve Folalhaut kavuşumu mevcuttur.  Haritada spritüel güçler, idealizm, çevresine çeken bir karizma verir. Ancak bu gücün kötüye kullanımı  “sahte peygamberlik” gibi durumlar  söz konusu   olunca kişiyi alaşağı eder. Regulus ise kuzey yönünü korur. Kişiye şartlı olarak zenginlik, komuta yeteneği şeklinde güç sunar. Şartları ise güç size geçtiğinde başkalarından öç olma konusunda nasıl bir tavır sergilediğinde olacaktır. Aldebaran ise ikizler burcundadır, ancak Mars karakterine sahiptir. Doğu yönünün koruyucusudur.  Büyük bir savaşma ve üst düzeyde kendini ifade yeteneği verir. Şartlı yönü ise dürüstlük ile ilgili çalışır. Yani eğer layık olamazsanız bu güce aynı şekilde alaşağı eder. Aldebaran  kötü özellikleri baş ve boyun yaralanmaları şeklinde olabilir. Örnek olarak; (aktif çalıştığı bir harita olan) ; Mussolini ilk önce çok başarılı bir gazeteci iken sonradan güç kendine geçince “sözün verdiği gücü” manüplatif olarak kullanmaya başlamış ve ölümü asılarak olmuştur.

Son olarak ise Antares den bahsetmek istiyorum. Antares Batı yönünün koruyucusudur. Yay burcunda bulunmaktadır. Kişiye ciddi bir konuşma yeteneği ve güç, önemli konum sunar. Şartlı istekleri ise; abartılı olma ve kibir üzerinden çalışır. Kişi kendisine verilen güçle özellikle dayatma ve akıl verme, kendisi uygulamama gibi zaaflara yenik düşerse en çok kalp sorunları ve ciddi pozisyon kayıpları gibi durumlar yaşayacaktır.

Sabit yıldızlar açı dereceleri düşüktür. Sadece 1 ve maksimum 1.5 alınabilir. Her ne kadar sabit yıldızlar desek bile 72 yılda ilerlerler, bu sebeple dereceleri için link ve makale atıyorum, incelemek isteyenler için…

http://www.astrolojidergisi.com/Sabit-yildizlar.htm

Ben kısaca Perslerden bize gelen bir bilgi olan Kraliyet yıldızlarını anlatmaya çalıştım

Sevgiyle kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir