KÜLLERİNDEN DOĞMAK 7.11

 • “Bazıları ışığın, bazıları gölgelerin peşine düştü” T.S.Elliot
 • Merhabalar Dostlarım,7 Kasım 2018 ve akşam saatleri 19;05 itibariyle Akrep burcunda yeniay oluşuyor. Her yeniay ile ihtiyacımız olan yeni enerji doğar. Bu kez yeniay haritasında son derecelerde olan gezegenler dolayısıyla, yeniay haritası aynı zamanda bir çok bitişleri bünyesinde barındırıyor.
  Tam olarak aslında bir geçiş dönemi içindeyiz. Bu sebeple yeniay haritasını, bir an haritası olarak değil, başlangıç ve bitişler ekseninde görüp, elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.
  Yeniay 6. Evde Akrep’te 15. derecede doğmaktadır.Bu yerleşimle 6 ve 12. Ev aksını harekete geçirmektedir. Bu aks özellikle çalışanları, sağlık konularını, hastane, hapishane, evcil hayvanlar ve gizli düşmanları işaret etmektedir. Burç özellikleri itibariyle; Spekülasyonlar, banka,para, maddi, manevi değerler, cinsellik, yeme, içme konularını besliyor, büyütüyor. Yeniay’ın Zuben Elgenubi sabit yıldızı ile kavuşumda olması kamuoyu yoğunluğu ve sosyal anlamda yeni değişiklikler geleceğini gösteriyor. Yeniay yöneticisi Kova’nın 25. Derecesinde olan Mars 10.evde bulunmaktadır. Askeri konuların, eril konuların, şiddet ve isyan içeren konuların yeniay ile büyüyebileceğini gösteriyor. Mars’ın yine Venüs ve Ceres kavuşumuna üçgen açı yapması ve Retro Uranüs karşıtlığı geçmişten gelen, ucu açık kişisel ilişki ve hukuksal girişimlerin bitirilme olasılığını gösteriyor. “Gordion’da kördüğüm” hikayesi şeklinde çözümler yani…Yeniay haritasının yükseleni İkizler, böyle olunca iletişimi bol ve hareketli bir aya başlıyoruz. Şu an yükselen yöneticisi Merkür, karşıt burcu olan Yay transitinde olduğundan zararlı çalışıyor.Bu ay; çok konuşan ama hiçbir şey söylemeyenler, söz verip, yapmayanlar, mütemadiyen trollemeye çalışanlar, sürekli akıl verip, kendi uygulamayanlar, en kötüsü ısrarla kendi fikirlerini dayatmaya çalışanlar hayatımızda olabilirler. Şaşırmayın, sadece gülümseyin. Merkür, bu konum itibariyle uluslar arası alanda, gazetecilik, medya konusunda bol ve gerçek olan, olmayan haberler üretebilir, izlemci olup, her söylenene inanmamak mantıklı olabilir.
  Jüpiter 29 derece Akrep’te ve kendini en iyi ifade edeceği Yay burcuna geçmeye hazırlanıyor. Jüpiter bu transit ile iyicil özelliklerini daha fazla gösterme fırsatı sunacaktır. Tabii bizlerde; davete icabet edersek… Önümüzdeki bir yıl felsefe, tasavvuf, üniversiteler, dini konularda büyük bir genişleme ve ilgi oluşacaktır. Uluslar arası ilişkiler, sınırlar, yabancılar, mülteciler, yüksek yargı alanlarında gelişmeler oluşacaktır. Gölge yanları açısından bakarsak özellikle dini fanatizm başta olmak üzere fanatizm, rehavet, erteleme, dayatma tuzağına düşülmediği takdirde pozitif etkileri yüksek bir transit olacaktır.Ay düğümleri; zodyak haritasında bulunan, iki önemli matematiksel noktadır. Kuzey ay düğümü gitmemiz gereken yönü gösterir ve evrensel olarak desteklenen istikamettir. Güney ay düğümü ise tam tersi, geride bırakılması gerekeni işaret eder. Her burçta yaklaşık on sekiz ay kalır. Ay düğümleri 6 Kasım itibariyle Kuzey ay düğümü Yengeç’e ve Güney ay düğümü Oğlak’a geçti. Bu nedenle aile, vatan,beslenme, barınma, güvenlik konuları Mayıs 2020’e kadar gelişme gösteren istikamet olacak. Bu dönemde Kad Yengeç olduğu için kadın ve çocuk figürleri önemli hale gelecektir ve destek görecek şekilde gelişmeler olabilir. Ayrıca Türkiye haritası üzerinde yükselen yine Yengeç olduğu için kadersel olarak önemli bir döneme giriyoruz.
  Yeniay, Ay konakları açısından “zibana” konağında doğmakta olduğu için şifa gerektiren ihtiyaçlar, kötü ilişkileri onarmak isteyenler için bu konumda maddi manevi girişimlerin olumlu sonuçlar vereceği kabul görüyor. Bu bağlamda dua, niyet, olumlama açısından uygun fırsatları sunuyor.

  Yeniay ile Akrep burcu ruhuna uygun küllerimizden doğacağımız başlangıçlara adım atıyoruz.
  Güzellikler ile buluşun, sevgiyle kalın

  Birsen SUNGURAY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir