OĞLAK DOLUNAYI

“Kralın tacı dikenlerle örülmüştür” Platon

Merhabalar Dostlarım,
28.06.2018 perşembe sabahı saat 7:54’te Oğlak burcunda 6. derecede Dolunay oluşacaktır. Dolunay aynı zamanda yöneticisi Satürn ile kavuşum da olduğu için ve Oğlak 20. derecede Plüton ile stelyum nedenli, hayatımızda Satürnyen etkileri baskın şekilde hissediyor olacağız. Bu etkiler içinse; endişeli psikolojik durumlar, depresif ruh halleri, otorite figürleri ile gerilim, zaman ve bir şeyler yetiştirme baskısı sayabiliriz. Fiziksel olarak ise iskelet sistemi, kemikler ile ilgili konular için dikkat koymak iyi olabilir. Dolunay haritada 6 ve 12. ev aksını hareketlendirdiği dolayısıyla Hastaneler, sağlık kuruluşları, kamu alanı, hapishaneler ve tüm idari ve yönetim kuruluşları ön planda görünür olabilirler.
Harita yükseleni Aslan burcunda olup, yöneticisi Güneş 12. ev Yengeçte olması sebebiyle aile, vatan, beslenme, barınma konuları üzerinde oluşacak sıkıntılar gündem oluşturabilir.

Dolunay, Satürn kavuşumu Facies nebulası ile yakın olup, şiddet ve düşmanlık içeren olaylara işaret etmektedir. Dolunay haritasında ayrıca hava elementinin az olması, zihinsel formu düşük kişi ve olaylar ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir.
Kova burcunda retro transit yapan Mars; içeri atılan yavaş yavaş biriken öfke ve isyanı gösteriyor. İlerleyen günlerde tutulmalar ile infilak şeklinde ortaya çıkacağını düşünüyorum. Kova Mars’ı, Aslan Venüs’ü karşıtlığı Akrep Jüpiter ile bağlanarak T kare oluşturuyor, “ben” ve “biz” konusunda karşılıklı gerilim oluşturuyor. Jüpiter Akrep sürecine maalesef derinleşerek, ruhsal büyüyerek sahip çıkamadık şimdiye kadar… Süreç manipülasyon, arka planda büyük işler çevirmek şeklinde ilerliyor…
Bu da bireysel ve toplu menfaat bazında dengeler için ileri dönemlerde oluşacak olan durumlar adına uyarıcı etkiler içeriyor. Tabii eğer yararlanabilirsek…
Dolunay ile birlikte bırakmak, kurtulmak istediklerimiz adına bitiş enerjisi oluşmaktadır. Bu enerjiyi ; yönetim, idare etmek, irade ortaya koymak, garantici olmak, sorumluluk almak, dayanıklı olmak, taşın altına elini koymak, basiret göstermek, harcamalarımız, korku ve endişelerimiz, başımıza gelenler ile öğrenebilme yeteneğimiz, gerekirse ön plana çıkmayı göze alarak, gözden geçirebilir ve yazıp, yakarak dolunay ritüeli gerçekleştirebiliriz. Dolunay sonrası, kalp ve iskelet sistemi ile ilgili sorunlarımız varsa kontrolleri atlamayalım.

Sevgiyle Kalın

Sakıncalı Astrolog
Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir