Sirius’un Hikayesi

Merhabalar Dostlarım, bu gün Ay ve Sirius kavuşuyor. Bir Hint efsanesinde, Sirius’un hikayesi nasıl anlatılmış bakalım isterseniz :)
Cennetin kapısına ulaşmak adına yola çıkan 4 kardeşten birincisi iyi bir savaşçı ve komutan, ikincisi usta bir şair üçüncüsü ünlü bir aşıktır. En küçük kardeşin özelliği ise sadece gurur duyduğu köpeğidir. Dördüncü kardeş ilk kardeşini bir savaş meydanında ikincisini bir düğünde üçüncüsünü de güzel bir prensesin kollarında bırakır ve cennetin kapısına ulaşır ama köpeğini cennete kabul ettiremez. Bunun üzerine cennete girmeyi reddeder, yolculuğunu cennetten izleyenler ona kardeşlerini terk ettiği halde köpeğini terk etmemesinin sebebini sorarlar. Küçük kardeş diğerlerinin kendi kaderlerini izlediğini ama köpeğinin ona tüm kalbiyle bağlandığını söyler. Bunun üzerine cennettekiler köpeği bir takım yıldız haline getirirler. Bu yıldız kümesindeki en parlak yıldızın adı siriustur yani köpeğin kalbi…

“Sirius’un Hikayesi” için bir yanıt

  1. Merhaba! Çok ilginç..Bugün yaşadığım bir tesadüf olamaz..Kardeşlerimle bazı nedenlerle görüşmüyorum, köpeğim benim terk edemeyeceğim yegane varlığım. Güneş terazi, Asc boğa ve 6.evim terazide yoğun gezegen etkileri var. Bugün maalesef köpeğimin kalbiyle ilgili bir sorun tesbit edildi. Tüm bunlar Venus&Sirius bağlantısı olabilir diye düşündüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir