Terazi Yeniayı 9/10/2018

Merhabalar Dostlarım,

9 Ekim 2018 sabahı 6,47 de Ankara saati ile Terazi Burcu ve 15. derecesinde Güneş ve Ay buluşuyor ve  Yeniay doğuyor. Yeniay ile aynı zamanda terazi’de bulunan Ceres kavuşuyor. Ceres terazi’de iken ve yeniayla kavuşurken; ilişkiler alanından, adalet, uyum, denge kavramlarıyla besleniriz. Daha doğrusu bu konuların bizi ne şeklinde beslediğini anlayıp, gereken duyarlılık, düşünsellik ve hareket içinde olmak gerekiyor. Yeniay haritası yükseleni yine Terazi Burcu’nda, bu nedenle Terazi’nin temsil ettiklerinin temel motivasyon kaynağımız olduğunu görmek ve doğaya olumlu şekilde uyumlu davranmak bizler için iyi olabilir. Yeniay haritasında Arap noktalarından “Şans noktası” yükselen ile birleşiyor. Bu nedenle Yeniay saati ile olumlama yapmak, Venüs mantra dinlemek için uygun saatler olacaktır. Ayrıca Terazi “biz” kavramı ile ilgili olduğundan, çoğulluk dolayısıyla, hem kendimiz, hem tüm sevdiklerimiz, içinde olduğumuz toplumun hayrı adına dua, niyet, dilekte bulunabiliriz.
Terazi yeniayı birinci evde doğacağı için ve öncü burç olması nedeniyle temsil ettikleri değerleri mutlaka bariz biçimde hissettirecektir. Birinci evde olması ile tek başına birer birey olabilmeyi ve bundan “biz” çıkarabilmeyi gösteriyor.

Haritanın yöneticisi Venüs’e gelince; Akrep’te ve Retro konumda, astreoid Persefone ile kavuşuyor.

Buda oldukça sıkıntılı durumları işaret etmektedir. Özellikle genç kız, kadın vurgusu üzerinden hoş olmayan konular ön plana taşınabilir. Harita genelinde zaten, Persefone öyküsü hâkim maalesef… Haritanın dibi olan Ic de Pluton yükselene kare yaparak, olumsuz gündem oluşturuyor ve zorlu dönüşümleri işaret ediyor. Harita yöneticisi Venüs’e kare yapan Mars ise Karaay ile kavuşarak, hem kadın hem eril değerler üzerinden şiddet içeriyor.
Venüs harita yöneticisi olmasına rağmen zararlı çalışan bir konumda, ikinci ev girişinde olduğu için ayrıca maddi ve manevi değerler açısından olumlu yanlarını ortaya çıkaramıyor görünümde…
Yeniay başlattığı dönem itibariyle ; anne, kız ilişkileri, cinsellik, adalet,hukuk,  mahkemeler, denge, uyum, diplomasi, para, bankacılık, cinsellik, tuhaf kadın erkek ilişkileri üzerine ön plana çıkan konular getirebilir.
Yeniay haritaları, yeni başlangıçlar içermesine rağmen bazen istediğimiz ölçülerde pozitif olamayabiliyor. Ancak her yeniay aynı zamanda ihtiyacımız olan bazı çekirdek özellikleri taşır ve bunların bizim insanoğlu olarak evrilmemiz ve bazen de elimine olmamız ile ilgili olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Başımıza gelen hiç bir şey tesadüf değildir. Zaten gerçek olan başımıza gelenler değil, bizim başımıza gelenlerle neler yapabildiğimizdir.
Sevgiyle kalın, güzelliklerle buluşun
Sakıncalı Astrolog
Birsen Sunguray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir