Uykudan Önce

Bir varmış, bir yokmuş diyeyim ve sizi zamansız bir yere götüreyim. Zamansız yer, zamansız değerlerin bulunduğu yerdir. Yani sadece ruhunuza yapışan güzellik anlam ifade eder. Ötesi yoktur, çünkü boşa geçen zaman ve emektir zaten.
Bu zamansız zaman, en çok uyuduğumuz veya uyuduğumuzu düşündüğümüz yerdir. Bu sebeple hazır olmak gerek… Çünkü rüyaları, belki kabusları gerçek yapıyoruz sonrasında…
Uykuyu bölen, anlamaya çalışanlar oldu. ( REM, ENREM gibi) tanımlar yaptılar. Hiç tam çözen olmadı. Ancak bunu bizler biliyoruz ki, kalkanlar düştüğü bu halimiz en yaratıcı halimiz aynı zamanda…
Bunun için “hazır olmak” gerek. Önce çöpü çıkarıyoruz. Tıpkı “dingin savaşçı” filminde bahsettiği gibi…Aslında bu kolay değil, yani gün içinde başımıza gelen küçük, büyük olayları değil sadece haftalar hatta yıllar öncesi yaşanılan sorunları her an cebinde taşıyan ne kadar çok insan var. Bazende yapay sorunlar keşfedip peşine düşeriz. Duyarlı olmak kötü değil tabii ama size yine bir film repliği ile yanıt vereyim. Tibet’te yedi yıl filminde Dalai Lama şöyle der “Eğer bir sorun çözülebiliyorsa kaygılanmaya gerek yoktur. Eğer çözülemiyorsa kaygılanmanın bir faydası yoktur.”
Kafanızı temiz tutmak adına hayali bir mekan oluşturabilirsiniz. Bir göl evi, sahil evi Vs. sevdiğiniz bir mekan… Bu şekilde maddi hayattan sızacak görüntüler için kaçacak temiz bir zihin alanımız olacaktır. Eğer gerçekleştirmek istediğimiz bir realite varsa bunu da zihni sakinleştirdikten sonra alabilirsiniz. Bu gerçeklik; doğru, güzel ve sevgi içermelidir. Yani en azından net söyleyebilirim, dolap, dümen, ezip, geçen her şey size zarar verir. Hayali ulaşmak istediğimiz realiteler detaylı şekilde düşünebiliyor olduğumuzda, hayat adına gerçekleştirme motivasyonu sağlar. Hayalimizde beş duyu kullanabiliriz. Yani bir çiçek bahçesi oluşturduğumuz zaman kokusu vs. olaya katabiliriz. Eğer sizde yarı uyku hali tam uykuya düşmemiş ise hâlâ, tekrar daha önce yarattığınız “sevgi mekanına” dönebilirsiniz. Eğer sabah uyandığımızda bir rüya veya kabus hatırlıyorsak, bunu herkes ile değil sadece bilinç düzeyi yüksek kişiler ile paylaşmak gerekiyor. Çünkü özellikle negatif enerji hızlı hareket ediyor ve paylaşımla adeta start almış oluyor.
Tüm bu anlatım 12. vurgusu olanlar ( hele de 12. ev Merkür) ve Neptün baskın haritalar için daha kolay olacaktır. Ayrıca zaten bilerek veya bilmeyerek uyguluyor olabilirler. Zihnimizi sakin tutmak ve içimizde bulunan bilgeliğe fırsat vermek hepimize iyi gelir diye düşünüyorum.
Şimdiden herkese iyi uykular, sevgiyle kalın

Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir