Yay Burcunda Dolunay

Merhabalar Dostlar,
29 Mayıs 2018 saat 17;19 da Yay burcunda 8.derecede kuvvetli bir dolunay oluşacaktır. Dolunay 2. Evde oluşmakta olup, 2. ev ve 8.ev aksını hareketlendirmekte olacak… Bu aksta maddi ve manevi değerlerimiz; dolunayın büyüteç etkisi altında görmemiz, bırakmamız, vazgeçmemiz gerekenleri görünür kılacaktır. Dolunayın Yay burcunda olması “değer” kavramı ile uluslar arası konuları birbirine bağlamaktadır. Dolunayın yükselene yakın yöneticisi olan Jüpiter Akrep burcunda olup, retro sebepli daha önceden olmuş, bitmiş gizli saklı mevzuları ön plana getirecektir.
Dolunay da, Ay Batının koruyucu yıldızı Antares’e oldukça yakınken, Güneş ise Doğunun koruyucusu olan Aldeberan’a yakın olacak. Bu dolunayı kuvvetli ve kadersel bir hale getiriyor. Biraz hatırlamak istersek, iki yıldız da şartlı olarak büyük başarılar getiriyorlardı. Antares, hitabet, konum verirken, abartmak ve kibir zaafına yenik düşeni alaşağı ediyor. Aldeberan ise yüksek gözlem, kendini ifade gücü verirken dürüstlük şartı koşuyordu. Eğer şartlar gerçekleşmezse, aynı şekilde alaşağı ediyor. Antares özellikle kalp krizi durumlarını tetiklerken, Aldeberan da ise baş, boyun yaralanmaları aktif ve sorunlu çalıştığında görülebiliyor.
Dolunay haritasında 3. Evde görülen Oğlak Satürn’ü ve Plüton, iletişim alanında alınacak resmi kısıtlama ve kontrol edilme üzerine değişiklikleri gündeme getirebilir. Yine anaretik derece ve ışık altında olan Merkür’de iletişim, gazetecilik, medya konularında rahat olmayan, zorlu bir sürece dikkat çekiyor. Harita da bulunan uçurtma kalıbında ise en tepede 9. Evde Yengeç Venüs’ü yer alıyor. Uzun zamandır yazdığımız (hem benim, hem sevgili arkadaş ve hocalarımızın) yazılar da 2.ve 8. Ev konuları genel olarak hep ön plana çıkıyordu. Bu konuda elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. “değer” kavramı çok önemli. Dünya bizim istediğimiz şekilde kullanabileceğimiz bir malzeme değil. Sürekli daha fazla, daha fazla çalışıp, sevgi, saygı, merhamet gibi manevi değerleri unutup, zamanımızı ve ömrümüzü böyle geçirmek ve elde ettiğimiz para ile sürekli daha fazla, daha fazla satın almak ve fiziksel, ruhsal hatta zihinsel “çöp” yaratmak, bize şeker kağıdına sarılıp sunulan hayattır. Bende bu hayatı ayaklarınızın dibine koyup, bundan ne gibi “değer” yaratabilirsiniz? Diye sormak istiyorum…
Dolunay ile şifa bekleyen tüm yanlarımıza bakmak iyi olabilir belki de…
Sokrates şöyle der “Sorgulanmamış bir hayat, yaşamaya da değmez”

Güzelliklerle buluşun, sevgiyle kalın

Sakıncalı Astrolog
Birsen SUNGURAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir